«Қазақстандағы металлургияның пайда болуы» атты танымдық музей сабағы

Дата: 11.07.2019
«Қазақстандағы металлургияның пайда болуы» атты танымдық музей сабағы

Үстіміздегі жылдың 11 шілдесінде, Қарасай ауданының тарихи-өлкетану музей қызметкерлері, Н.Ә.Назарбаевтың   «Ұлы даладағы ежелгі металлургия» жобасы аясында  Бекболат ауылындағы Бірінші Май орта  мектеп ішілік лагерь балаларына «Қазақстандағы металлургияның пайда болуы» атты танымдық музей сабағын өткізді. Балаларға ата-бабаларымыздың металлургия және металл өңдеуді дамытуы туралы, көшпенділердің өмірінде қажетті түрлі металдардан жасалған әдемі өнімдердің өндірісі туралы айтылды. Қортындылай келе балаларға қола және темір дәуіріндегі музей экспонаттары туралы таныстырылды.

В рамках проекта «Древняя металлургия Великой степи» статьи Елбасы Н.А. Назарбаева, 11-го июля текущего года в историко-краеведческом музее Карасайского района, был проведен познавательный музейный урок «Зарождение металлургии в Казахстане», для детей пришкольного лагеря средней школы 1-е Мая села Бекболат. Детям рассказали о занятии наших предков металлургией и развитии обработки металла, об изготовлении многочисленных красивейших изделий из различных металлов необходимых в жизни кочевого народа. В закреплении, ребятишки ближе познакомились с экспонатами музея эпохи бронзы и железа.