«Қазақ ер-тұрмандары: атаулары және өңірлік ерекшеліктері»

Дата: 24.01.2020
«Қазақ ер-тұрмандары: атаулары және өңірлік ерекшеліктері»

23 қаңтар күні Батыр бабалар мемориалы музейінің қызметкерлері Қаскелең қ. Алтын ауыл орта мектебі ұстаздарының ұйымдастырған «Өскелең ұрпақтың ұлттық тарихи санасын қалыптастыру» атты семинарының «Атқа міну мәдениеті» секциясы тобына «Қазақ ер-тұрмандары: атаулары және өңірлік ерекшеліктері» атты тақырыпта дәріс оқыды. Дәріс барысында оқушыларға, арнайы дайындалған слайд-шоудың көмегімен ер-тұрмандарының: «қазақы ер», «қозы құйрық ер», «құранды ер», «үйрек бас ер» сияқты түрлері және олардың жасалу техникасы жайында таныстырылды. Сонымен қатар, семинарға қатысушы ұстаздар мен оқушылар назарына – музей коллекциясындағы құнды артефактілердің бірі әрі бірегейі XVIII ғғ. тән кешенді құранды ер-тұрман ұсынылды.